علامه مجلسی نقش وافری در گسترش فرهنگ دینی در ایران داشت

 

حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم بطحائی، استاد حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با گرامیداشت روز علامه مجلسی گفت: اسلام مکتبی است که اسباب رشد و پیشرفت انسان ها را فراهم می‌آورد، اما انسان ها می توانند با همت و سعی خود، بهره بیشتری در تعالی فردی و اجتماعی ببرند.

وی ادامه داد: علامه مجلسی(ره) شخصیتی بی نظیر در جهان اسلام و به خصوص در جامعه ایران است که با همت ویژه خود باعث گسترش معارف در حوزه تمدن شیعی شده است.

استاد حوزه علمیه قم با بیا اینکه علامه مجلسی نقش وافری در گسترش فرهنگ دینی در ایران داشته است، ادامه داد: امروز جای جای مراکز علمی مملو از آثار این دانشمند بزرگ است.

استاد دانشگاه پردیس تهران اظهار داشت: علامه مجلسی از شخصیت هایی است که از زمان جلوتر بوده است و آثارات و برکات علمی او بیش از انتظار است.

وی بیان داشت: کمالات معنوی علامه باعث شده تا مزار او پیوسته مورد توجه گسترده مردم باشد.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم رمز موفقیت علامه مجلسی را ایمان عنوان کرد و گفت: ایمان یعنی اعتقاد به انجام وظایف و ترک موانع رشد که در شخصیت وی موج می زند.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: علم و ایمان دوبال برای پرواز علامه مجلسی در دریای معارف اهلبیت(ع) بود و با بهره گیری از این دو ابزار بیشترین خدمات را مبذول داشت.

وی اظهار داشت: علامه مجلسی شب و روز فعالیت های علمی داشته و در زندگی به اندازه معاش اکتفا می کرده است. /909/پ202/ع