علامه مجلسی حق بزرگی بر ما دارد

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در آستانه سالروز وفات علامه مجلسی تاکید گفت: علامه مجلسی حق بزرگی بر ما دارد.

خبرگزاری فارس: علامه مجلسی حق بزرگی بر ما دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، آیت‌الله سیدمرتضی محمودی ظهر امروز در حاشیه درس اخلاق که در بیت ایشان برگزار می‌شود در پاسخ به سئوالی در مورد علامه مجلسی اظهار داشت: مجلسی پدر و پسر هر دو ایشان برای اسلام زحمات بسیار کشیدند.

امام جمعه ورامین افزود: در خانواده علامه مجلسی علمای بزرگ شیعه مانند ابو نعیم اصفهانى جد بزرگ علامه، ملا محمد تقى مجلسى (مجلسی اول) پدر علامه، ملا عزیزاللّه و ملا عبداللّه برادران علامه کم نبوده‌اند و این خاندان همواره در جهت اعتلای مذهب شیعی و بسط و ترویج ولایت ائمه اطهار علیهم السلام کوشش کرده‌اند.

وی ریزبینی و دقت علامه در بیان احادیث را مورد اشاره قرار داده و اضافه کرد: کمتر خطایی می‌توان در بیان‌های ایشان ذیل قرآن و احادیث یافت.

آیت‌الله محمودی با تقدیر از کتاب بحارالانوار تصریح کرد: این اثر بزرگ روایی در بیش از 110 جلد جمع‌آوری شده و گنجینه‌ای بی‌همتا است.

امام جمعه ورامین در پایان نقش برجسته علمای شیعه در طول تاریخ را مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت: علمای شیعه نقش برجسته‌ای در انتقال علوم و معارف اسلامی به ما داشتند و علامه مجلسی و علامه مجلسی‌ها حق بزرگی بر ما دارند.

انتهای پیام/2462/ش‌20/پ3003